КАФЕДРА МЕТОДИКИ ВИКЛАДАННЯ І ЗМІСТУ ОСВІТИ





(НЕ)КОНФЕРЕНЦІЯ «Мистецтво навчати(ся) жити». Студія 5: Вчителі мистецької освітньої галузі

20 серп. 2024
(НЕ)КОНФЕРЕНЦІЯ «Мистецтво навчати(ся) жити». Студія 5: Вчителі мистецької освітньої галузі

(НЕ)КОНФЕРЕНЦІЯ «Мистецтво навчати(ся) жити».

Студія 5: Вчителі мистецької освітньої галузі

ПАНЕЛЬ С: Освітній процес в умовах кризи: баланс безпеки та якості, за покликанням

Студія 5: Вчителі мистецької освітньої галузі

Студія вчителів мистецьких дисциплін працювала, як і колеги з інших 19 студій, обговорюючи питання, щодо забезпечення якісної освіти в умовах кризи, не забуваючи про безпеку дітей. Навіть під час війни ми не просто балансували між цими двома аспектами, а й активно шукали рішення, як продовжувати викладати мистецтво на високому рівні. При цьому ми розуміємо, що безпека дітей – це комплексний аспект, який включає в себе не лише фізичну, а й інтелектуальну та психологічну складові.

ДО СТУДІЇ ДОЛУЧИЛИСЬ

* Галина Кізілова (директорка Тернопільського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – економічний ліцей №9 імені Іванни Блажкевич», вчитель методист, заслужений вчитель України, авторка модельних програм, підручників і посібників інтегрованого курсу «Мистецтво» для початкової та базової школи), яка представила практичне бачення викладання мистецтва, системний підхід до забезпечення наступності в реалізації концепції НУШ в мистецькій галузі.

* Олена Шолудько (вчитель-методист, ментор, тренер НУШ, лауреат Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2009», вчитель мистецтва вищої категорії Балтського ліцею № 2 Балтської міської ради Одеської області) привернула увагу аудиторії до актуальної теми інтегративних стратегій навчання, зокрема до використання сучасних цифрових технологій у мистецькій освіті. Вона детально розглянула можливості таких інструментів, як Suno, Avatar maker, шумомір та 3D-моделювання, для створення музичних композицій, анімації, віртуальної реальності та інших арт-об'єктів. Особливий акцент був зроблений на розвитку критичного мислення учнів та на потенціалі штучного інтелекту у сфері мистецької освіти. Спікер продемонструвала, як сучасні технології можуть стати потужним інструментом для розвитку творчих здібностей учнів та їхньої підготовки до життя в цифровому світі."

* Максим Трубніков (вчитель мистецтва Одеського ліцею №9 Одеської міської ради Одеської області, переможець всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2022» у номінації «Мистецтво», Заслужений учитель України), акцентував увагу на важливості проєктної діяльності учнів як інструменту формування ключових компетентностей у рамках сучасної освіти. Зокрема, він підкреслив необхідність залучення учнів до створення власного навчального контенту та використання різноманітних форматів навчання.

* Світлана Дерябіна (старший викладач кафедри методики викладання і змісту освіти КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради», тренер НУШ, координатор мистецької освітньої галузі) проаналізувала сучасні тенденції у викладанні мистецьких дисциплін та представила детальний огляд змін, щодо навчання/викладання мистецьких дисциплін у 2024-2025 навчальному році.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 





Новини


11 квіт. 2025
Закриття IV етапу VІІІ Всеукраїнської учнівської олімпіади з болгарської мови та літератури!
Завершились олімпіадні змагання з болгарської мови та літератури. Позаду хвилювання, інтелектуальна боротьба і напружена робота журі. Сьогодні ми вітаємо переможців, радіємо успіхам талановитої молоді, висловлюємо вдячність вчителям, батькам, наставникам, усім причетним до розвитку олімпіадного руху. Саме така атмосфера наповнила святковими барвами закриття IV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з болгарської мови та літератури.

10 квіт. 2025
Олімпіадний рух триває! Відбулось відкриття IV етапу VІІІ Всеукраїнської учнівської олімпіади з болгарської мови та літератури!
10 квітня найкращі учні України, знавці болгарської мови та літератури, боролись за першість на IV етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади.

10 квіт. 2025
Відбувся ІV етап ХХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика
06 березня 2025 року в дистанційному форматі відбувся четвертий етап ХХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

Всі новини