КАФЕДРА МЕТОДИКИ ВИКЛАДАННЯ І ЗМІСТУ ОСВІТИ





#Дискусійний простір «НУШ: свобода і можливості вчителя та учня». Тема для обговорення: «Підручники: вибір/вимір вчителя» для вчителів інформатичної, математичної, технологічної освітні галузей

21 лют. 2025
• • 20 лютого 2025 року педагоги інформатичної, математичної та технологічної освітніх галузей зустрілися на лютневому, першому у 2025 році, дискусійному просторі «НУШ: свобода і можливості вчителя та учня». Тема для обговорення: «Підручники: вибір/вимір вчителя».

 

#Дискусійний простір

«НУШ: свобода і можливості вчителя та учня».

Тема для обговорення: «Підручники: вибір/вимір вчителя»

для вчителів інформатичної, математичної, технологічної освітні галузей

• • 20 лютого 2025 року педагоги інформатичної, математичної та технологічної освітніх галузей зустрілися на лютневому, першому у 2025 році, дискусійному просторі «НУШ: свобода і можливості вчителя та учня». Тема для обговорення: «Підручники: вибір/вимір вчителя».

• • Модерували простір: Ольга Грабован та Наталя Чебаненко: методисти науково-методичної лабораторії природничо-математичної, інформатичної та STEM-освіти кафедри методики викладання і змісту освіти КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради», координатори освітніх галузей, тренери НУШ.

• • Спікер на просторі для вчителів-інформатиків: Марина Кульчак, методист з інформатики напрямку «Формула» наголосила на вільному виборі вчителя підручників/посібників та ознайомила присутніх з контентом навчально-методичного комплексу для 5-7 класів з інформатики, окремо поспілкувалися щодо можливостей підручника для 8 класу.

• • Спікер на просторі для вчительства математичної освітньої галузі: Олександр Школьний, завідувач кафедри методики навчання математики Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, доктор педагогічних наук, професор, сертифікований виробник тестових завдань, експерт і старший екзаменатор УЦОЯО, автор посібника з підготовки до ЗНО та НМТ з математики, опрацював з учасниками питання:

= сучасні підходи та можливості вивчення математики у 7-9 класах НУШ;

= переваги інтегрованого підходу, його роль у формуванні цілісного математичного мислення;

= реалізація інтегрованого підходу в модельній навчальній програмі та у відповідних підручниках.

• • Спікери на дискусійному просторі для вчителів технологічної освітньої галузі запросили учасників обговорити теми:

= «Ефективне викладання технологій за новим підручником у 8 класі»спікер Ірина Ходзицька, співавторка підручників «Технології», «Трудове навчання» та модельних навчальних програм, учителька трудового навчання та технологій ліцею № 243 м. Києва, учитель-методист, відмінник освіти України;

= «Візуалізація навчання: роль навчальних анімацій і відеороликів у контексті НУШ» – спікер Вікторія Круглова, провідна редакторка видавництва «Ранок».

• • Учасники дискусійних просторів проаналізували деякі аспекти виміру: свободи, можливості, відповідальності. Особливу увагу зосередили на академічній свободі вчителя, який вільно обирає та інтегрує в освітній процес навчально-методичні комплекси, підручники, та має можливість розробляти та впроваджувати власні авторські навчальні програми, проєкти, освітні методики і технології з метою пошуків шляхів для зацікавлення учнів.

Свобода вибору/виміру – це наша сила та відповідальність!

Ми завжди відкриті для співпраці, дискусій, консультацій!

З вірою у Перемогу!

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 





Новини


2 квіт. 2025
#ХVI міжнароднa виставкa «Сучасні заклади освіти – 2025 #Вітаємо з відзнакою ЗОЛОТОЮ МЕДАЛЛЮ
Результатом участі нашої Академії у ХVI міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти - 2025» (26-28 березня 2025 року) є ЗОЛОТА МЕДАЛЬ за конкурсну роботу «Освітня інтеграція: можливості конструктору кластерної моделі» (Задорожна Л.К., Дерябіна С.В., Левчишена О.М.) в номінації «Застосування засобів навчання, програм і онлайн-сервісів для підвищення ефективності освітнього процесу».

2 квіт. 2025
#ХVI міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти – 2025» #Вітаємо з Почесною нагородою Гран-Прі «Післядипломна освіта України» та золотою медаллю нашу Академію
26-28 березня 2025 року відбулася XVI «Сучасні заклади освіти - 2025», організована Компанією «Виставковий світ» за інформаційної та методично-організаційної підтримки Національної академії педагогічних наук України та Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти».

1 квіт. 2025
Завершився ІV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії
139 учасників, 23 команди з 21 регіону України – Ужгород приймав Всеукраїнську учнівську олімпіаду з хімії. Після двох теоретичних та експериментального турів, у неділю, 30 березня, відбулася церемонія нагородження. Одещина пишається одразу п'ятьма переможцями.

Всі новини