КАФЕДРА МЕТОДИКИ ВИКЛАДАННЯ І ЗМІСТУ ОСВІТИ





Роде наш красний!

23 лют. 2021
Нова книжка Галини Сагач про українські скарби краси відкриває глибини народної душі, натхненої любов’ю

     Любов — вселенська сила. Вона пояснює і дає сенс життя». Ці слова Енштейна цитує у вступному слові до книжки «Скарби краси» доктор педагогічних наук, лауреат Міжнародної премії імені Григорія Сковороди Галина Сагач. Цю збірку нарисів, новел і публіцистичних роздумів присвячено талантам, виявам любові, які надихають і зворушують, — освітянам.

     Тему виховання красою Галина Сагач поетизовано розкриває у нарисі «Благословенне    мистецтво Решетилівки». Квітуча Полтавщина — душа України, яка зберігає архетипи істини, правди, добра, краси та любові. У Решетилівці розквітають таланти вихованців місцевого художнього ліцею. Гаптовані їхніми руками рушники і святкове вбрання, виткані гобелени і килими — яскравий літопис національного мистецтва. За 80 років існування навчального закладу шедеври решетилівських майстрів стали одним з популярних і впізнаваних брендів України далеко за її межами.

Галина Сагач так визначає джерела таланту своїх героїв: «Погляньте очима серця на світлини майстрів-класиків і помітите християнські чесноти скромності, ясності, доброти й мудрості у погляді очей, у виразі одухотвореного внутрішнім сяйвом обличчя, духовно-моральної енергії, божественної сили».

 

А далі — розповідь про скарби краси мальовничого козацького села Петриківка на Дніпропетровщині. Петриківський розпис нині відомий і популярний у всьому світі. Родовід славних майстрів сягає середи­ни ХІІІ століття, коли на цих землях оселилася козацька громада кошового отамана Війська Запорозького Петра Калнишевського. Настінний і декоративний розпис помешкань, меблів, посуд, оздоблення зброї — це мистецька спадщина сільських художників, яку нині вдосконалює і примножує молоде покоління вихованців і випускників центру народного мистецтва «Петриківка» і Дніпровського театрально-художнього коледжу. 2012 року тут впроваджено нову спеціальність — фахівець петриківського розпису.





Новини


2 квіт. 2025
#ХVI міжнароднa виставкa «Сучасні заклади освіти – 2025 #Вітаємо з відзнакою ЗОЛОТОЮ МЕДАЛЛЮ
Результатом участі нашої Академії у ХVI міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти - 2025» (26-28 березня 2025 року) є ЗОЛОТА МЕДАЛЬ за конкурсну роботу «Освітня інтеграція: можливості конструктору кластерної моделі» (Задорожна Л.К., Дерябіна С.В., Левчишена О.М.) в номінації «Застосування засобів навчання, програм і онлайн-сервісів для підвищення ефективності освітнього процесу».

2 квіт. 2025
#ХVI міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти – 2025» #Вітаємо з Почесною нагородою Гран-Прі «Післядипломна освіта України» та золотою медаллю нашу Академію
26-28 березня 2025 року відбулася XVI «Сучасні заклади освіти - 2025», організована Компанією «Виставковий світ» за інформаційної та методично-організаційної підтримки Національної академії педагогічних наук України та Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти».

1 квіт. 2025
Завершився ІV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії
139 учасників, 23 команди з 21 регіону України – Ужгород приймав Всеукраїнську учнівську олімпіаду з хімії. Після двох теоретичних та експериментального турів, у неділю, 30 березня, відбулася церемонія нагородження. Одещина пишається одразу п'ятьма переможцями.

Всі новини