КАФЕДРА МЕТОДИКИ ВИКЛАДАННЯ І ЗМІСТУ ОСВІТИ

Лист МОН України № 1/12816-23 від 28.08.2023 року «Про проведення Першого уроку»

28 серп. 2023
Про проведення Першого уроку

Лист МОН України № 1/12816-23 від 28.08.2023 року «Про проведення Першого уроку»

 

29 серпня в Україні відзначається День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Цей день встановлено Указом Президента України від 23 серпня 2019 року № 621 для увічнення героїзму військовослужбовців і добровольців, котрі віддали життя за батьківщину. Збереження і гідне вшанування пам’яті полеглих захисників України є священним обов’язком держави і суспільства.

Кабінет Міністрів України розпорядженням від 11 липня 2023 року № 617-р затвердив план заходів із відзначення у 2023 році цієї пам’ятної дати.

ПЛАН заходів з відзначення у 2023 році Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. ЗАТВЕРДЖЕНО розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11 липня 2023 р. № 617-р

Планом передбачено проведення національно-патріотичних заходів у закладах освіти, зокрема Першого уроку, присвяченого захисникам України.

Заходи, присвячені Дню пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, можуть бути проведені на рівні навчального закладу, кількох паралельних класів та / або на рівні класу.

Рекомендовані форми проведення:

✔ екскурсії до місць пам’яті, пов’язаних із військовою звитягою Українського народу;

✔ дискусійні майданчики;

✔ урок-презентація «Україна – мати. Вмій її захищати;

✔ літературна майстерня / усний журнал;

✔ конкурс плакатів «Героям слава!»;

✔ спортивні змагання «Естафета мужності» тощо.

Під час підготовки матеріалу та вибору форми заходу рекомендуємо приділити особливу увагу таким питанням: тяглість українських військових традицій від давнини до сьогодення; гідне вшанування бойового подвигу, звитяги, самовідданості громадян, які присвятили своє життя служінню Українському народу; посилення суспільної уваги та турботи про захисників рідної землі; збереження та розвиток національних військових і обрядовопобутових традицій; популяризація серед української молоді військової справи та здорового способу життя, фізичної культури.

Орієнтовна тематика Першого уроку та інших заходів присвяченого захисникам України:

✔ «В єдності наша сила»,

✔ «З відданістю Україні в серці»,

✔ «Українські звитяжці. Історична подорож у часі. Славетні імена України»,

✔ «Нині – вільна й незалежна Україна-ненька. Її ревно захищають нові козаченьки»,

✔ «Ніхто, крім нас!»,

✔ «Бійці невидимого фронту: снаряд чи слово?»,

✔ «Тісніше станьте, сильні духом, під прапором одним»,

✔ «Україна у моєму серці!»,

✔ «Волонтер – мирний воїн»,

✔ «Берегиня чи амазонка? Жіноче обличчя війни»,

✔ «Національна самоідентичність і народні традиції українців»,

✔ «Історії героїв війни: «Ми боремося за українську землю»,

✔ «Мужність і відвага крізь покоління».

Обираючи місце, форми, методи та прийоми проведення заходів, педагогам слід враховувати вікові особливості учнів; можливості забезпечення класу (школи) технічними засобами навчання.

Під час підготовки до Першого уроку та інших заходів, присвячених захисникам України, пропонуємо скористатися МЕТОДИЧНИМИ РЕКОМЕНДАЦІЯМИ для закладів освіти до Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, розробленими Українським інститутом національної пам’яті.

 

 

 

 

 

 

Новини


22 лип. 2024
Бронзову медаль на Міжнародній біологічній олімпіаді здобула Катерина Онищенко, випускниця Одеського ліцею № 31
Бронзову медаль на Міжнародній біологічній олімпіаді здобула Катерина Онищенко, випускниця Одеського ліцею № 31

27 черв. 2024
#ФУТБОЛ# Курси підвищення кваліфікації «Методика викладання футболу» в закладах загальної середньої освіти (24-26.06.2024)
24-26 червня 2024 року КЗВО «ОАНО» у співпраці з Одеською обласною футбольною асоціацією відбулися курси підвищення кваліфікації «Методика викладання футболу» в закладах загальної середньої освіти, учасниками навчання були 25 вчителів фізичної культури Одещини.

13 черв. 2024
Проведено ІІ (обласний) тур Всеукраїнського конкурсу «Інноваційний урок фізичної культури та урок фізичної культури з елементами футболу» в 2024 році
Проведено ІІ (обласний) тур Всеукраїнського конкурсу «Інноваційний урок фізичної культури та урок фізичної культури з елементами футболу» в 2024 році

Всі новини