КАФЕДРА МЕТОДИКИ ВИКЛАДАННЯ І ЗМІСТУ ОСВІТИ

ПЕДАГОГІЧНІ СТУДІЇ: освітня поїздка працівників кафедри методики викладання і змісту освіти до м. Южне

22 серп. 2023
В межах роботи серпневого педагогічного тижня «ОСВІТА, ОСВІТЯНИ – НЕЗЛАМНІ У ВІЙНІ» педагогічним працівникам закладів освіти міста Южне було надано науково-методичну підтримку.

 

 

22 серпня 2023 року співробітники кафедри методики викладання і змісту освіти КЗВО «Одеської академії неперервної освіти» завітали до міста Южне та взяли участь у ПЕДАГОГІЧНИХ СТУДІЯХ, зміст яких спрямовано на підвищення професійної компетентності та обмін кращими освітніми практиками. В межах роботи серпневого педагогічного тижня «ОСВІТА, ОСВІТЯНИ – НЕЗЛАМНІ У ВІЙНІ» педагогічним працівникам закладів освіти міста Южне було надано науково-методичну підтримку.

До участі у даній ініціативі долучились профільні спеціалісти кафедри методики викладання і змісту освіти Академії з презентацією досвіду педагогів Одещини щодо реалізації Державного стандарту базової середньої освіти в природничій, фізкультурній, соціальній та здоров’язбережувальній, мистецькій, громадянській та історичній, мовно-літературній освітніх галузях.

Спікерами педагогічних студій були:  Оксана Левчишена,  Олена Котенко,  Наталія Шатайло,  Лариса Кононенко,  Володимир Немерцалов,  Світлана Свінтковська,  Лариса Ятвецька,  Світлана Онищук,  Тетяна Юрченко,   Вікторія Яроменко.

Окрім того, висвітлено діяльність Одеської академії неперервної освіти з науково-методичної підтримки педагогів через використання контенту сайту Академії, і зокрема ресурсу «Школа в цифровому світі», що відкриває широкі можливості для побудови власної професійної траєкторії, підвищення  кваліфікації, напрямів співпраці та створення мережевих освітянських спільнот.

Так, вчителі педагогічної студії громадянської та історичної освітньої галузі зазначили важливість застосування платформи «Школа в цифровому світі» у власній педагогічній діяльності. Адже саме завдяки їй можна швидко отримати інформацію, познайомитися з досвідом колег, стати учасником мережевої спільноти та водночас удосконалити власну цифрову компетентність.

Покроково – до ПЕРЕМОГИ! Роботу педагогічної студії вчителів мовно-літературної освітньої галузі (українська мова та література, зарубіжна література) було зосереджено на питаннях підвищення рівня професійної компетентності, забезпечення якості викладання предметів мовно-літературної освітньої галузі у 2023/2024 навчальному році, впровадженні концептуальних засад реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа». Педагогам надано методичні поради щодо підвищення якості знань здобувачів освіти з мовно-літературних предметів та інтегрованих курсів. Запропоновано літературу, інтернет-ресурси, методичні розробки, які будуть регламентувати роботу та розширювати інформаційне поле підготовки вчителів-філологів до навчального року.

Формат взаємодії учасників педагогічної студії мистецької освітньої галузі було спрямовано на пошук відповідей на питання, що хвилюють сьогодні педагогів: оцінювання навчальних досягнень учнів, підтримка мотивації до пізнання мистецтва, створення безпечних умов освітнього процесу на уроках мистецтва через використання методик саморегуляції та пошуку ресурсу. З готовністю педагоги ділилися новими ідеями та надавали дієві професійні поради колегам.

На педагогічній студії освітньої галузі «Фізична культура» з вчителями були опановані питання про ведення уроків фізичної культури в змішаному навчанні, особливості освітнього процесу у 2023/2024 році, знайомились з оновленим сайтом ОАНО, та посібником освітньої галузі, дискутували питання щодо написання КТП та навчальних програм закладу.

Вчителі педагогічної студії мовно-літературної освітньої галузі (іноземні мови) обговорили питання про особливості викладання іноземних мов (англійська, німецька, французька) щодо реалізації Державного стандарту базової середньої освіти, оцінювання навчальних досягнень учнів, особливості викладання в 6-му класі, питання співдії з Академією, педагоги ділилися новими ідеями.

Роботу педагогічної студії вчителів природничої освітньої галузі було зосереджено на питаннях підвищення рівня професійної компетентності, забезпечення якості викладання предметів природничої освітньої галузі у 2023/2024 навчальному році. Учасників ознайомили з основними напрямами роботи Академії, кафедри, НМЛ природничо-математичної, інформатичної  та STEM- освіти. Під час активної дискусії було обговорено плани подальшої співпраці. Вчителі висловили бажання більше використовувати STEM-підходи у навчанні, а також прагнення залучити учнів до більш активного пізнання науки через практичні досліди та проєкти.

 

Співробітники кафедри методики викладання і змісту освіти висловили подяку організаторам педагогічних студій та подальші наміри вдосконалювати освітні формати на основі взаємообміну досвідом, набутого під час даного заходу та рефлексії, яка дозволить врахувати потреби і запити освітян Одещини.

Мотивовані на плідну роботу незламні освітяни: тримаємо освітянський стрій!

Рухаємось разом до ПЕРЕМОГИ!

 

ПЕДАГОГІЧНІ СТУДІЇ кафедри: презентація (22.08.2023)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Новини


22 лип. 2024
Бронзову медаль на Міжнародній біологічній олімпіаді здобула Катерина Онищенко, випускниця Одеського ліцею № 31
Бронзову медаль на Міжнародній біологічній олімпіаді здобула Катерина Онищенко, випускниця Одеського ліцею № 31

27 черв. 2024
#ФУТБОЛ# Курси підвищення кваліфікації «Методика викладання футболу» в закладах загальної середньої освіти (24-26.06.2024)
24-26 червня 2024 року КЗВО «ОАНО» у співпраці з Одеською обласною футбольною асоціацією відбулися курси підвищення кваліфікації «Методика викладання футболу» в закладах загальної середньої освіти, учасниками навчання були 25 вчителів фізичної культури Одещини.

13 черв. 2024
Проведено ІІ (обласний) тур Всеукраїнського конкурсу «Інноваційний урок фізичної культури та урок фізичної культури з елементами футболу» в 2024 році
Проведено ІІ (обласний) тур Всеукраїнського конкурсу «Інноваційний урок фізичної культури та урок фізичної культури з елементами футболу» в 2024 році

Всі новини