КАФЕДРА МЕТОДИКИ ВИКЛАДАННЯ І ЗМІСТУ ОСВІТИ





#Практичний інтенсив «Ресурси, стратегії, практики» (мовно-літературна освітня галузь) (24.05.2024)

24 трав. 2024
#Практичний інтенсив «Ресурси, стратегії, практики» (мовно-літературна освітня галузь) (24.05.2024)

#Практичний інтенсив

«Ресурси, стратегії, практики» (мовно-літературна освітня галузь) (24.05.2024)

24 травня  2024 р.

Штучний інтелект сьогодення – персональний помічник

учителя-словесника

Під такою назвою пройшов практичний інтенсив 24 травня 2024 р. для вчителів-словесників закладів освіти Одеської області.

Мова йшла про те, як ШІ змінить роль учителя сьогодні?
Чи здатний ШІ замінити вчителя на уроці?

З’ясовували разом з учителями-філологами.  

Модераторка заходу Світлана Свінтковська (старша викладачка, методистка НМЛ суспільно-гуманітарної освіти кафедри методики викладання і змісту освіти КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради») проінформувала учасників заходу, що Україна стане однією з передових країн в питанні розвитку та впровадження штучного інтелекту в різних галузях життя.

Зокрема, використання ШІ в освіті – це про створення персонального освітнього середовища: одна людина краще сприймає інформацію через текст, інша – через картинки, а хтось – на слух. ШІ дозволяє адаптувати інформацію, створювати такі індивідуальні простори. Також це про доступність для людей з особливими освітніми потребами. Але разом з тим не можна говорити, що ШІ може замінити вчителя. Адже педагог – це не просто нові  інформації, культурні норми, навчання критичному мисленню тощо. Прихід ШІ це посилить, ми переосмислимо підхід до освіти максимально, щоб не просто формувати в школі людину за моделлю, а щоб вирощувати з неї особистість, яка розвиває свої сильні сторони, навички.

Як і де можна використовувати ШІ на уроках мови та літератури:
при аналізі текстів;
генерації ілюстрацій до творів;
створення відео;
створення персонажів;
інтерактивні вправи;
створення презентацій;
інтерактивні розмови…

До практичної частини була долучена Герасімчук Надія Вікторівна, вчителька української мови та літератури,  зарубіжної літератури, вчитель-методист Одеської  гімназії № 26 Одеської міської ради, яка ознайомила присутніх із своїм досвідом роботи із ШІ, перевагами і ризиками використання ШІ в освітньому процесі,  зокрема на уроках української мови та літератури, зарубіжної літератури.

Отже, незважаючи на всі переваги, важливо розуміти, що штучний інтелект має використовуватися лише як допоміжний інструмент, а не як заміна вчителя.

Людський фактор, зворотний зв'язок та особисте спілкування з учителем/учителькою залишаються невід’ємною частиною успішного освітнього процесу.

Дякуємо пані Надії Герасімчук за участь у практичному інтенсиві, за співпрацю з Академією!

Долучаймося до наших онлайн-зустрічей!

Ділімося досвідом!

Разом до Перемоги! Все буде Україна!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 





Новини


11 квіт. 2025
Закриття IV етапу VІІІ Всеукраїнської учнівської олімпіади з болгарської мови та літератури!
Завершились олімпіадні змагання з болгарської мови та літератури. Позаду хвилювання, інтелектуальна боротьба і напружена робота журі. Сьогодні ми вітаємо переможців, радіємо успіхам талановитої молоді, висловлюємо вдячність вчителям, батькам, наставникам, усім причетним до розвитку олімпіадного руху. Саме така атмосфера наповнила святковими барвами закриття IV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з болгарської мови та літератури.

10 квіт. 2025
Олімпіадний рух триває! Відбулось відкриття IV етапу VІІІ Всеукраїнської учнівської олімпіади з болгарської мови та літератури!
10 квітня найкращі учні України, знавці болгарської мови та літератури, боролись за першість на IV етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади.

10 квіт. 2025
Відбувся ІV етап ХХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика
06 березня 2025 року в дистанційному форматі відбувся четвертий етап ХХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

Всі новини